"Brudna Woda"

Galeria Zdjęć

Motywem przewodnim wystawy "Brudna woda" jest portret kobiecy, sztuka wynikająca z introspekcji, subiektywnych emocji. Dziwna, budząca niejednoznaczne uczucia. Wywołująca niepokój. Tajemnicza, wciągająca, magnetyzująca, ale też powodująca niejasne uczucie dyskomfortu. Prace, które zostaną pokazane na wystawie nawiązują do surrealizmu, jednak w sposób subtelny i nieoczywisty . Odchodzą od realizmu w stronę imaginacji, snów, osobliwych wyobrażeń. Dyskretnie balansują na granicy niewinności i erotyki, piękna i brzydoty. Jest to sztuka wywołująca emocje silne, jednak trudne do nazwania i nieuchwytne. Przywołująca nastroj magii, niesamowitości czy powrotu do czasów dzieciństwa. Zjawiska dziwne, dalekie od idealnych. Nastrój mętnego snu. Czerpiąca z tego, co w nas głeboko ukryte i nieprzeniknione.

W wystawie wezmą udział artystki reprezentujące różne media i techniki, takie jak malarstwo, rysunek, instalacja, video i performance, jednak "malarskość" będzie na wystawie wartością dominującą. Prace zostaną pokazane w specjalnie zaaranżowanej na tą okazję przestrzeni, zbudowanej z różnych obiektów, między innymi mebli. Na wystawę zostanie przygotowany autorski katalog w konwencji fanzinu.

Artystki biorące udział w wystawie:

Wystawa przygotowana we współpracy: z Pauliną Ołowską i Państwową Galerią Sztuki w Sopocie, według koncepcji Ewy Juszkiewicz.

Aranżacja wystawy: Katharina Marszewski.

Podczas wernisażu odbędzie się performance Michele di Menna.