Dni Otwarte Funduszy Europejskich


Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza 11-13 maja 2018 r. na Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

11 maja 2018 r. wstęp do Galerii bezpłatny
12-13 maja 2018 r. wstęp do Galerii z 50% zniżką 

11-13 maja 2018 r. Promocje (dotyczą tylko zakupu wydawnictw w kasie PGS)
- 50% zniżki na sprzedaż wydawnictw PGS (zniżka nie dotyczy katalogów: "Uskrzydleni. Paweł Althamer i Grupa Nowolipie", "Edward Dwurnik. Obrazy o Polsce, historii i ludziach", "Witosław Czerwonka. O braku symetrii", "Witosław Czerwonka. To tylko światło", "Izabella Gustowska. Pamiętak jak... Pamiętam że... Wybór prac 1977-1996", "Nicolas Grospierre. Gabinety Owalne", "Wolny strzelec. Zbigniew Libera", "Rocznik Sopocki 2018").
- "Aneta Grzeszykowska. Halina & Frankenstein" 90 zł
- "75/75 Dwurnik" 50 zł
"Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!" 50 zł
-
komplet katalogów:  "75/75 Dwurnik" i Edward Dwurnik. Obrazy o Polsce, historii i ludziach" 60 zł

Chcesz poznać dzieła Edwarda Dwurnika, Katarzyny Kobro i Józefa Robakowskiego? Nic trudnego. Odwiedź nas w dniach 11-13 maja br.
Zachęcamy do zwiedzenia wystaw!

75 x 75 Dwurnik
W tym roku Edward Dwurnik obchodzi swoje 75 urodziny.
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie postanowiła uhonorować sławnego artystę wystawą rocznicową, pokazując 75 jego olejnych prac. Między innymi po latach zostanie pokazany jeden z najwcześniejszych jego obrazów, niedawno odnaleziony widok Chęcin z 1966 roku.
Sopocka wystawa stawia sobie za cel ukazanie wielkiej różnorodności i bogactwa malarskich wątków, tego jednego z najbardziej "dynamicznych" polskich malarzy. Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki, dra Piotra Ziajki, z kolekcji prywatnych oraz od samego artysty.
Autorskiego wyboru prac na wystawę dokonał zaprzyjaźniony z Dwurnikiem kurator wystaw Bogusław Deptuła. 

„KATARZYNA KOBRO. MEDYTACJE FIBONACCIEGO + sztruksowy zając” jest kontekstową wystawą monograficzną jednej z najwybitniejszych rzeźbiarek współczesnych – Katarzyny Kobro (1898 – 1951), w 120 rocznicę jej urodzin. Skomplikowane losy życiowe, w tym okoliczności wojenne, wpłynęły na tylko nieznaczne zachowanie jej dorobku. Zarazem jej dokonania należą do jednego z fenomenów i punktów odniesienia dla innych wybitnych twórców.
Ekspozycja z jednej strony przybliży szerokim kręgom odbiorców spektrum jej znamienitych dokonań, w tym 53 dzieł plastycznych Katarzyny Kobro oraz jej opracowania teoretyczne, z drugiej strony wskaże wybitne osobowości współczesnej rzeźby polskiej, tworzące równolegle do Katarzyny Kobro [m.in. Henryk Wiciński i Maria Jarema], a także mistrzowskie realizacje artystów młodszych pokoleń dla których jej sylwetka była i jest punktem odniesienia, wręcz Podmiotem dialogu.

Józef Robakowski
Wernisaż monograficznej wystawy jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX i XXI w., który odegrał niebagatelną rolę w kształtowaniu powojennego oblicza sztuki – Józefa Robakowskiego. Na wystawie pt. Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie! prezentowane są prace z kolekcji artysty oraz kolekcji prywatnych z całego okresu działalności twórczej Józefa Robakowskiego w różnych technikach artystycznych od prac z wczesnego okresu twórczości, jak np. 4 pola ostrości czy Dmuchana głowa, po ostatnie realizacje.

Więcej szczegółów na stronie: https://dniotwarte.eu