Wykład Adama Mazura "Jeśli fotografia to tylko młoda"

23 lutego o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na wykład Adama Mazura "Jeśli fotografia to tylko młoda" z okazji finisażu wystawy “Po końcu fotografii”.

Wygląda na to, że w polskiej fotografii znów jest ciekawie. Takiego wysypu talentów nie było co najmniej od dekady, kiedy to scenę zawojowali nowi dokumentaliści. Jednak sytuacja debiutujących artystów komplikuje się ze względu na stan instytucji, mediów (w tym społecznościowych) oraz samej fotografii. Jak sobie z tym wszystkim radzą młodzi fotografowie i fotografki? Czym jest dla nich fotografia i czy mówienie o fotografii jako osobnej dyscyplinie ma jeszcze w ogóle sens? Spotkanie będzie okazją by uważniej przyjrzeć się odchodzącym od starej dobrej fotografii artystom prezentowanym na wystawie (Agnieszka Antkowiak, Karol Komorowski, Zofia Krawiec, Witek Orski, Mateusz Sadowski, Tytus Szabelski, Justyna Wierzchowiecka), ale też najciekawszym fotografkom wciąż posługującym się zdjęciami, wydrukami i książkami (m.in. Yulia Krivich, Joanna Piotrowska, Marta Zgierska, Wiktoria Wojciechowska).

Z okazji spotkania premierowe wydawnictwa Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie: "Halina i Frankenstein' Anety Grzeszykowskiej oraz monografia "Po końcu fotografii" będą dostępne w cenach promocyjnych.

Wstęp wolny!

Wystawa „Po końcu fotografii"
19 stycznia 2018 - 25 lutego 2018
Artyści: Agnieszka Antkowiak, Karol Komorowski, Mateusz Sadowski, Witek Orski, Zofia Krawiec, Justyna Wierzchowiecka, Tytus Szabelski.
Kurator: Adam Mazur