"Po końcu fotografii"

19 stycznia 2018 - 25 lutego 2018
Wystawa czynna:
 
od wtorku do niedzieli w godz. 11:00 - 19:00
Wernisaż: 18 stycznia 2018 o godz. 19:30

POZIOM 2

„Po końcu fotografii"

Artyści: Agnieszka Antkowiak, Karol Komorowski, Mateusz Sadowski, Witek Orski, Zofia Krawiec, Justyna Wierzchowiecka, Tytus Szabelski.

Kurator: Adam Mazur

Pierwsza przygotowana w formacie cyfrowym wystawa najciekawszych prac wybitnych artystów młodego pokolenia sięgających z zaskakującym uporem po fotografię i techniki pokrewne.
W ciągu kilku lat fotografia zmieniła się nie do poznania. Z odzwierciedlającej rzeczywistość - choć podatnej na manipulację - techniki obrazowania stała się medium umożliwiające dowolne kształtowanie obrazu oraz - co istotne - refleksję na temat granic postrzegalnego. Twórcy urodzeni na przełomie dekad 1980. i 1990. wciąż używają fotografii i do tego z zaskakująco ciekawymi rezultatami. Przy czym przez fotografię należy tu rozumieć także techniki tworzenia obrazów cyfrowych, które nie mają wiele, jeśli w ogóle cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Dobrym przykładem są fotorealistyczne CGI - Computer Generated Images, czy bliskie abstrakcji formy powstające w wyniku interwencji artystycznych w proces powstawania i postprodukcji obrazu fotograficznego. Wystawa prezentuje szerokie spektrum postaw młodych artystów od dokumentu po fotografię post-konceptualną i eksperymenty cyfrowe. Artyści rozszerzają definicję fotografii tworząc obrazy na pograniczu technik komputerowych i wideo. Jednocześnie wciąż wydają się związani z nieruchomym, dwuwymiarowym, przypominającym obraz świata obrazem niegdyś zwanym "fotografią".